Statistiky turnaje U17 v Boskovicích

2. 1. 2015

Statistiky Vánočního turnaje

01.01.2015 | Stanislav Scheiner

HC Zubr Přerov podával přesvědčivé výkony jak v efektivním útoku, tak i v skvělé obraně -
i díky brankářům, kteří často předváděli skvělé zákroky. Trvalo více než 160 minut, než někdo dokázal vstřelit gól Přerovu. Kromě Techniky Brno skórovaly proti Přerovu také Boskovice a to hned dvakrát. O suverenitě Přerova na turnaji svědčí také jejich skóre 32:3.
Tým Lincoln Blades dlouho nedokázal rozvlnit brankovou síť soupeře. Až po dlouhých 140 minutách vstřelil první gól Lincolnu na turnaji Nolan Ballinger. Hráči Blades sice mnoho gólů nevstřelili (skóre 3:27), ale pouze dvě družstva dokázala vstřelit gól ve vlastním oslabení. Mimo Přerov to byl právě i tým z Kanady. Někdy však v koncovce Lincolnu nepomohlo štěstí, jindy zase brankáři soupeře předváděli parádní zákroky.
Kanadský tým hrál trochu odlišný styl hokeje, než na který můžeme být v Evropě zvyklí. Hra Lincolnu byla plná tvrdých, avšak čistých zákroků, což si ale občas rozhodčí nemysleli. Možná proto byl tým Blades nejtrestanější na turnaji (29 trestů). Ze strany kanadských hráčů se hrál spíše fyzický, než technický hokej.

Konečné pořadí turnaje:
1. HC Zubr Přerov - 12 bodů (skóre 32:3)
2. LHK Jestřábi Prostějov - 9 bodů (skóre 16:13)
3. VSK Technika Brno - 6 bodů (skóre 13:19)
4. HC Boskovice - 3 body (skóre 12:14)
5. Lincoln Blades Hockey - 0 bodů (skóre 3:27)

Nejlepší střelci jednotlivých týmů:

HC Boskovice:
1. Dominik Vyskočil - 4 góly
2. Jiří Šmahel - 3 góly,
3. - 7. Niklas Külzer, Kryštof Hrubeš, Denis Pospíšil, Libor Šíp, Lukáš Šmíd - 1 gól

1. Michal Skácel - 4 góly
2. - 6. Martin Kutiš, Ondřej Vytásek, Tomáš Vystavěl, David Chujac, Radek Nevřela - 2 góly
7. - 8. Dominik Lauryn, Jaroslav Ondroušek - 1 gól

VSK Technika Brno:
1. Roman Bednář - 3 góly
2. Jan Odvářka, Jiří Procházka - 2 góly
3. - 8. Jan Malý, Michal Nič, Ondřej Šorfa, Jakub Partyka, Roman Lučivňák, Jakub Podborský - 1 gól

5 nejlepších střelců celého turnaje:
1. - 2. Jakub Heralt a Miroslav Kubíček (oba HC Zubr Přerov) - 5 gólů
3. - 5. Dominik Vyskočil (HC Boskovice), Viktor Hradila (HC Zubr Přerov) a Michal Skácel (LHK Jestřábi Prostějov) - 4 góly

Nejlepší brankáři turnaje:
1. Martin Kašpárek (HC Zubr Přerov) - 1 inkasovaná branka za 120 minut - Ø 0,5 gólu na zápas
2. Patrik Schneider (HC Zubr Přerov) - 2 inkasované branky za 120 minut - Ø 1 gól na zápas
3. Leoš Zapletal (LHK Jestřábi Prostějov) - 3 inkasované branky za 120 minut - Ø 1,5 gólu na zápas